Znakowanie

Znakowanie gadżetów reklamowych (pen-drive, długopisy, itp.)
Zastosowanie laserów do indywidualizacji artykułów promocyjnych jest w coraz większym stopniu popularne. W przeciwieństwie do innych metod znakowania, lasery Trotec pozwalają na bardzo szybkie wykonywanie pojedynczych sztuk, jak i dużych serii. Szczególnym wyzwaniem, przede wszystkim w sektorze reklamy, jest fakt, że mamy do czynienia z dużą różnorodnością materiałów. Drewno, guma lub tworzywa sztuczne wymagają graweru laserowego CO2
Znakowanie lakierowanego metalu i anodyzowanego aluminium
Znakowanie anodyzowanego aluminium oraz metali powlekanych laserami CO2 jest wyjątkowo latwe. Podczas procesu znakowania na aluminium anodyzowanym powierzchnia staje się jasna, ponieważ ciemny eloksal wytwarza szczególnie wyraźne kontrasty. Na lakierowanym metalu warstwa lakieru będzie zdjęta i materiał bazowy odsłonięty.
Znakowanie, grawerowanie i cięcie papieru
Laserowe cięcie zapewnia szybki i łatwy sposób cięcia oraz kształtowania papieru i tektury dla przemysłu opakowań i innych gałęzi. Laserowe cięcie oferuje bezpieczny, bezkontaktowy proces wykorzystujące spalanie cieplne bez wpływania na kolor lub teksturę istniejącego, oryginalnego materiału.
Znakowanie kamienia
Grawerowanie kamienia jest jedną z popularniejszych aplikacji pod laser. Najlepsze rezultaty można osiągnąć dla polerowanych, najlepiej ciemnych kamieni, możliwie jak najbardziej jednorodnych lub o drobnym ziarnie takich jak granit, marmur lub bazalt. Co zadziwiające, dobrze nadają się do znakowania również otoczaki. Lśniące rezultaty można również uzyskać dla pewnych lekkich skał, takich jak biały marmur Głębokie grawerowanie i cięcie nie jest możliwe, ponieważ wiązka lasera topi kamień i rezultat jest słaby jakościowo. Najlepsze efekty uzyskuje się przy grawerowaniu dużych powierzchni dużych, przy użyciu obrazów graficznych w skali szarości.
Znakowanie ceramiki
Istnieje wiele rodzajów ceramiki, zatem wyniki mogą być różne. Zazwyczaj podczas laserowej obróbki ceramiki następuje usunięcie pewnej ilości materiału i w ten sposób na powierzchni powstaje grawerowany wzór. W niektórych przypadkach wpływ obróbki nie ogranicza się tylko do warstwy powierzchniowej, sięgając do głębszych warstw materiału.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 -2013

Fundusze Europejskie dla Małopolski


valid xhtml 1.0 valid css | zaloguj | project by keira, 2006 stat4u